Pokojová kamna

Pokojová kachlová kamna

Dodávají Vašemu domovu velmi příjemnou atmosféru. Pokojová kamna se liší podle použití paliva a způsobu předání tepla. Jako palivo se nejčastěji používá dřevo, dřevěné brikety a zemní plyn a propanbutan. Tvar i barvu kamen můžeme přizpůsobit požadavkům zákazníka. Největší předností kachlových (akumulačních) kamen je jejich hospodárnost. Materiál kamen má vysokou schopnost akumulovat teplo a tím se tepelná setrvačnost pokojových kamen výrazně prodlužuje. Ve spojení s automatickou regulací pak stačí přikládat 1-2x denně. Kamna lze nechat bez dozoru i celý den. Vydávají příjemné, sálavé teplo. Kamna mohou být prostá, nákladnější nebo velmi luxusní. Jejich povrch může být omítnutý, cihlový, kachlový, kamenný nebo v kombinaci různých materiálů.

Rozměry kamen

V závislosti na objemu prostoru vytápěného kamny se mají pokojová nebo kuchyňská kamna na dřevo či jiná tuhá paliva vyznačovat dostatečně velkým povrchem a dostatečně dlouhou spalinovou cestou, která umožní předat teplo spalin do materiálu, ze kterého je tato cesta postavena. Stěny kachlových kamen, resp. jejich části nejvíce sdílející teplo, mají být svislé a orientovány co největší plochou do vytápěného prostoru. Důvodem těchto požadavků kladených na pokojová kamna je maximální využití množství tepla na ohřátí svislých ploch. Vodorovné plochy kamen s vyjímkou lavic k sezení se přiměřeně izolují, aby se zbytečně neohříval strop sálavým teplem.prostředí. Mezi další požadavky kladená na pokojová i kuchyňská kamna umístěná v obytné místnosti náleží např. těsnost kamen včetně všech uzavíracích dvířek. Dalším požadavkem kladeným na kamna je zabezpečení přívodu čerstvého vzduchu do interiéru.

Materiálové požadavky kamen

Materiál použitý pro stavbu či výrobu kamen na tuhá paliva by měl být schopen rychlého ohřátí bez přílišné spotřeby tepla. Zároveň se pokojová i kuchyňská kamna na dřevo mají vyznačovat dobrou akumulačních schopností. Nadměrná povrchová teplota pokojových nebo kuchyňských kamen je nežádoucí nejen s ohledem na požární bezpečnost, ale rovněž hygienické požadavky a pohodu vnitřního prostředí. Mezi další požadavky kladená na pokojová i kuchyňská kamna umístěná v obytné místnosti náleží např. těsnost kamen včetně všech uzavíracích dvířek. Dalším požadavkem kladeným na kamna je zabezpečení přívodu čerstvého vzduchu do interiéru.

Snadná čistitelnost pokojových kamen

Popel vybíráme 1x za 2-3týdny, což také přispívá ke komfortu obsluhy pokojových kamen. Pokojová kamna se velmi snadno čistí a každý si je sám velmi snadno vyčistí.

 

Více ukázek prací kachlových kamen ZDE

Podívejte se na další ukázky našich prací.